TEL: 696451220

Time: Poniedziałek – Piątek w godzinach 8:00 – 16:00

Procedura zakupu

Krok 1: Wybór samochodu na aukcjach

Licytujemy na kilku portalach aukcyjnych.  Nie włączacie się w licytację, jedynie wybieracie konkretny pojazd. Po przekazaniu nam informacji o swoim wyborze udostępnimy Państwu opinię naszych ekspertów na temat auta. Czerpiemy dane z płatnych raportów takich jak ,np. CARFAX.  Jeśli napotkacie jakiekolwiek pytań lub wątpliwości związanych z tym, czy warto kupić auto z USA, wesprzemy Was radą i doświadczeniem. Chętnie pomożemy także w podjęciu decyzji – wystarczy, że powiecie nam, czego szukacie.

Krok 2: Ustalenie kwoty licytacji, podpisanie umowy oraz zaliczka

Jeśli po zapoznaniu się z raportami podtrzymają Państwo chęć zakupu danego pojazdu, zajmiemy się dalszą wyceną. Będziemy prognozować, jaka kwota będzie potrzebna, by wygrać aukcję – to od Was zależy, jaką sumę zechcecie przeznaczyć. Wyliczymy koszty transportu pojazdu ze Stanów do Polski. Przez cały ten czas niezmiennie jesteśmy do Waszej dyspozycji, by udzielić Wam rady i odpowiedzieć na każde pytania. Po ustaleniu opłat i kwoty, jaką jesteście gotowi przeznaczyć na licytację, przechodzimy do podpisania umowy. Wymagana jest także wpłata kaucji w wysokości 10% założonej sumy. To forma zabezpieczenia na wypadek rezygnacji z zakupu pojazdu – serwisy aukcyjne wymuszają opłatę za wycofanie się z licytacji. Zaliczka wróci do Państwa w ciągu dwóch dni w sytuacji, gdy w czasie licytacji wartość samochodu przekroczy ustaloną z Wami sumę, bądź może pozostać na poczet kolejnych licytacji.

Krok 3: Wykupienie auta

Po wygraniu aukcji, są Państwo zobowiązani do uiszczenia całkowitej opłaty za koszty powstałe w USA w ciągu dwóch dni roboczych. Pieniądze należy wpłacić na konto firmowe w Stanach Zjednoczonych w walucie w USD. W przypadku niewywiązania się powyższego obowiązku zostaniecie Państwo obciążeni dodatkowymi opłatami.

Krok 4: Sprowadzenie samochodu 


z USA

Gdy pieniądze wpłyną na konto, możemy przystąpić do rozpoczęcia procedury transportowej. Samochód zostanie dostarczony do bazy przeładunkowej, gdzie zostanie załadowany do kontenera, który potem trafi na pokład statku płynącego do wybranego portu. Stamtąd po uregulowaniu opłat celnych dostarczymy zakupiony pojazd pod umówiony adres. Przez cały czas transportu możecie Państwo monitorować gdzie w danej chwili znajduje się zakupiony samochód z USA